شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

روز کیش 20 آبان جشنوارۀ تخفیف‌های رنگارنگ

روز کیش چه روزی است

 

روز کیش چند سالی است در تقویم ملی جای خود را باز کرده است. متولیان وقت منطقه آزاد کیش تصمیم داشتند با نام‌گذاری یک روز به‌خصوص به عنوان روز جزیره کیش، پویایی، احترام و توجه ویژۀ مردم و مسئولین را به این شهر پررونق گردشگری جلب کنند. هرکدام از نام‌گذاری‌های تقویم ملی بر اساس یک رویداد، مناسبت ملی، مذهبی و آیینی انجام می‌شود. روز کیش نیز پیرو همین سیاست و با همکاری بخش فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین شد تا گامی برای ارتقای وضعیت گردشگری و معرفی جزیره کیش به بازارهای داخلی و بین‌المللی صورت گیرد. در همین راستا هرساله صاحبان کسب و کار و همچنین متولیان فرهنگی و گردشگری جزیره به بهانۀ روز کیش تخفیف‌ها و برنامه‌های مفصلی اعم از تخفیف ورودی، کنسرت‌های پاپ خیابانی و کنسرت خوانندگان مطرح در کیش ترتیب می‌دهند. به همین بهانه قصد داریم در مجله گردشگری سفرساز شما را بیشتر با این روز به‌خصوص آشنا کنیم.

 

جزیره کیش روز کیش هفته کیش

 


تاریخچه نام‌گذاری روز کیش

 

ابراهیم انصاری لاری مدیر عامل وقت سازمان منطقه آزاد کیش در مردادماه سال ۱۳۹۷ روز بیستم آبان را به عنوان روز کیش اعلام کرد. این نام‌گذاری با همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد به تصویب رسید. دلیل نام‌گذاری این روز مشخص به عنوان روز کیش معلوم نیست اما معمولاً هنگام نام‌گذاری یک روز به‌خصوص تمام جوانب فرهنگی، روزهای تقویم و... درنظر گرفته‌ می‌شود تا بهترین انتخاب برای آن مناسبت به‌خصوص باشد. از سال ۹۷ به بعد، جزیره کیش هرساله در این روز برنامه‌های متنوع و تخفیف‌های ویژه برای کیشوندان در بخش حمل و نقل و استفاده از تفریحات و همچنین برای گردشگران در بخش گردشگری درنظر می‌گیرد. هتل‌ها، مراکز خرید و تفریحات موجود در جزیره نیز این روز را مغتنم می‌شمارند تا ارائۀ خدمات خود را به کیشوندان و گردشگران تنوع ببخشند. همچنین برخی تورهای جزیره کیش نیز با آفر ویژه به استقبال روز کیش می‌روند. شاید بد نباشد پیش از آنکه به برخی برنامه‌های متنوع این روز بپردازیم، کمی دربارۀ تاریخچۀ جزیره کیش با هم صحبت کنیم.

 

جشنواره جزیره کیش

 


معرفی جزیره کیش

 

جزیره کیش یکی از مقاصد مهم گردشگری ایران محسوب می‌شود. این جزیرۀ زیبا جزو تقسیم‌بندی بندر لنگه و استان هرمزگان است. تاریخچۀ جزیره کیش از دوران پیش از هخامنشیان و به تمدن آشورها باز می‌گردد و تاکنون نام‌های مختلفی به خود گرفته است. این جزیرۀ مرجانی زیبا به عنوان یکی از پایگاه‌های مهم هخامنشیان در تجارت و دادوستد در خلیج فارس محسوب می‌شود. کیش با نزدیک به چهل هزار نفر جمعیت و وسعت ۹۲ کیلومتری، به دلیل موقعیت خوب دسترسی به آب‌های آزاد، از سال ۱۳۷۲ به عنوان منطقۀ آزاد تجاری شناخته شد و گردشگری به مرور در آن رونق گرفت.

 

جاهای دیدنی کیش

 


برنامه‌های تفریحی هفته کیش و روز کیش در سال ۱۴۰۱

 

متأسفانه با شیوع کرونا در سه سال گذشته یکی از حوزه‌هایی که به شدت در معرض خطر قرارگرفت، حوزۀ گردشگری بود. خیلی از شهرهایی که مقصد توریستی دچار رکود شدند و گردشگران همیشگی خود را از دست دادند. جزیره کیش نیز از این ناحیه متحمل ضربانی شد اما با اینحال، امسال نیز مانند سال‌های پیش برنامه‌های متنوعی به مناسبت روز کیش برای کیشوندان و گردشگران تدارک دیده شد و به همین مناسبت با حضور مقامات جشنی در مرکز همایش‌های کیش در سالن خلیج فارس برپا شد. البته متولیان گردشگری و صاحبان مشاغل یکی دوسالی است که این روز را بهانه‌ای دانستند تا طرح‌های تشویقی و تخفیف تفریحات کیش را به مدت یک هفته ادامه دهند و هفته کیش را رقم بزنند. به همین مناسبت از ۱۸ تا ۲۴ آبان را به هفته کیش اختصاص دادند و برخی تفریحات کیش نیز با تخفیف‌ به استقبال این هفته رفتند. در ادامه معرفی مختصری از این تفریحات خواهیم داشت.


تخفیف شهر زیرزمینی کاریز به مناسبت هفته کیش

 

شهر زیر زمینی کاریز یکی از جاهای دیدنی کیش است که در زمرۀ آثار باستانی و فرهنگی طبقه بندی شده است. چندین رشته کاریز یا قنات یک شهر زیرزمینی را تشکیل داده‌اند که دیدن آن خالی از لطف نیست. در شهر زیرزمینی کاریز کیش می‌توانید پس از یک تور بازدید، در محوطۀ بیرونی باصفای آن غذا میل کنید و همچنین از غرفه‌های سوغات دیدن کنید. مدیران شهر زیرزمینی کاریز امسال نیز به مناسبت روز کیش ورودی کیشوندان و گردشگران را رایگان اعلام کرد.

 

تخفیف کاریز کیش

 


اوشن پارک و تخفیف کیشوندی به مناسبت روز کیش

 

پارک آبی اوشن کیش نیز به مناسبت هفته کیش تخفیف ۵۰درصدی کیشوندی را تا ۲۴ آبان ارائه می‌دهد. این تخفیف تنها برای کیشوندان است. در روزهای پاییز که هوای جزیره کیش معتدل و دوست‌داشتنی است و از آن گرمای بسیار زیاد تابستان خبری نیست، سفر به کیش لذت خاصی دارد. در اوشن پارک نیز به خاطر دارابودن سیستم تعدیل دمای آب، می‌توانید با آب گرم از رایدها استفاده کنید و از این نظر دربارۀ کاهش دما در پارک آبی روباز کیش نگرانی وجود ندارد.

 

تخفیف پارک آبی اوشن کیش

 


مجموعه پارس سافاری میزبان گردشگران با تخفیف هفته کیش

 

در روز کیش و هفته جاری مجموعه پارس سافاری کیش نیز با ۳۰٪ تخفیف به استقبال کیشوندان و گردشگران رفته است. در این مجموعه می‌توانید علاوه بر آیتم سافاری، از دیگر تفریحات مجموعه نیز با تخفیف برخوردار شوید. در طی هفته کیش نیز هر شب برنامۀ جشن و مراسم مخصوص در مجموعه سافاری کیش برگزار می‌شود.

 

تخفیف سافاری کیش

 


پارک دلفینها کیش با تخفیف روز کیش

 

پارک دلفین کیش نیز به مناسبت روز و تنها در بیستم آبان ۵۰٪ تخفیف ورودی برای کیشوندان درنظر گرفت. مجموعه پارک دلفینها یکی از تفریحات قدیمی و همیشه جذاب کیش است که می‌توان به جرئت گفت هر گردشگر کیش حداقل یک بار از آن بازدید کرده است. تماشای هنرنمایی دلفین‌ها و بازدید از باغ پرندگان و نمایشگاه خزندان و همچنین تماشای کلاسیک شو، پکیج کامل سه ساعتۀ پارک دلفین کیش است.

 

تخفیف پارک دلفینها در روز کیش

 


دیگر برنامه‌های جزیره به مناسبت هفته کیش

 

یکی از آیتم‌های جذاب جزیره به مناسبت روز و هفته کیش برگزاری مسابقات غواصی در کیش است. این مسابقه تحت نام مسابقه غواصی اسکوبا در روز کیش و در اسکله مرجان برگزار شد و طی آن حدود ۶۰ نفر از غواصان حرفه‌ای در قالب چندین گروه به رقابت پرداختند و با غواصی در عمق ۱۸ متری و یافتن پرچم‌های هفته کیش که در کف دریا پنهان شده بود، در این مسابقه نقش آفرینی کردند و درنهایت به سه گروه برنده جوایزی تعلق گرفت.


از دیگر برنامه‌های سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت روز کیش می‌توان به پیاده‌روی خانوادگی در روز ۲۰ آبان اشاره کرده که با استقبال خانواده‌ها مواجه شد. این همایش پیاده‌روزی از ساعت هشت صبح از اسکله تفریحی آغاز و در مسیر رفت و برگشتی تا میدان سنایی برگزار شد. این همایش با مراسم هم قرعه کشی و اهدای جوایز به شرکت‌کنندگان پایان یافت.


یکی دیگر از برنامه‌های تفریحی و ورزشی برگزاری تورنمنت شطرنج برای نوجوانان در روز کیش بود که با حضور ۶۰ نوجوان زیر ۱۴ سال به روش سوئیسی در سالن هیئت شطرنج کیش برگزار شد.


روز کیش روز رونق گردشگری یا روز وعده وعید

 

همانطور که پیشتر ذکرکردیم فشار همه‌گیری کرونا بر بخش گردشگری کشور بسیار زیاد و صدمات آن شدید بود، اما با این وجود نمی‌توان از نقش مدیریت و برنامه‌ریزی ضعیف چشم پوشید. جزیره کیش به عنوان نگین خلیج فارس و یکی از مقاصد مهم گردشگری نیاز به توجهاتی بیش از یک روز خاص دارد تا دوباره به روزهای شکوه خود در عرصه گردشگری بازگردد. برنامه‌ها و آفرهای ویژه‌ای مانند برنامه‌های روز کیش و هفته کیش می‌تواند در طول سال نقش پررنگی در رونق کسب و کار جزیره داشته باشد. با اینحال ما در سفرساز همواره تلاش خود را می‌کنیم تا با برنامه‌ریزی دقیق بر اساس تعداد نفرات، علایق و بودجۀ شما، برایتان سفری ارزان به کیش را تدارک ببینیم. همکاران ما به صورت شبانه‌روزی آمادۀ پشتیبانی رایگان از شما در خرید تفریحات کیش، تور کیش و برنامه‌ریزی سفر به جزیره هستند. با ما در تماس باشید.

سفرساز برای شما خاطره می‌سازد.

انصراف از نظر